כל מה שצריך לדעת על רכישת ביטקוין

תוכן עניינים

ביטקוין, מטבע הקריפטו הראשון והמוכר ביותר גם היום, שינה את נוף המטבעות וההשקעות מאז השקתו בשנת 2009.

אם עד כה התלבטתם או התעלמתם, וכעת חושבים לרכוש ביטקוין – חשוב לדעת איפה ואיך עושים את זה, וכיצד מטפלים במטבעות הדיגיטליים שלכם לאחר הרכישה. למזלכם, הכנו לכם מדריך שיגלה לכם את כל המידע הנחוץ לכם בשלב זה.

איפה ניתן לקנות ביטקוין?

בורסות קריפטו – הדרך הנפוצה ביותר לרכוש ביטקוין היא באמצעות בורסות למטבעות קריפטוגרפיים. פלטפורמות כמו Coinbase, Binance ו-Kraken מציעות ממשקים ידידותיים למשתמש הנותנים מענה לסוחרים מתחילים ומתקדמים כאחד. באופן דומה, ישנה הבורסה הישראלית Bits of Gold. בורסות אלו מאפשרות לקנות, למכור ולסחור בביטקוין באמצעות שיטות תשלום שונות, כולל העברות בנקאיות וכרטיסי אשראי.

ברוקרים – ברוקרים בביטקוין דומים לברוקרים במט"ח. הם מקלים על קנייה ומכירה של ביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים, אך בדרך כלל במחיר מוגדר מראש. זו יכולה להיות אפשרות פשוטה וברורה יותר למתחילים, אם כי היא עשויה להגיע בעלות גבוהה יותר בהשוואה לבורסות.

אנשים פרטיים – פלטפורמות עמית לעמית (P2P) כמו LocalBitcoins מחברות קונים עם מוכרים ישירות. עסקאות עם אנשים פרטיים יכולות להציע יותר פרטיות וגמישות באמצעי התשלום, כולל מזומן. עם זאת, הם גם נושאים סיכונים גבוהים יותר ודורשים טיפול זהיר כדי למנוע הונאות.

כספומטים של ביטקוין – כמו כספומטים מסורתיים, כספומטים של ביטקוין מאפשרים למשתמשים לרכוש ביטקוין במזומן. זה אמנם נוח, אבל העמלות עבור כספומטים של ביטקוין בדרך כלל גבוהות יותר מעסקאות מקוונות.

כיצד לאחסן ביטקוין?

ארנקים חמים – אלה ארנקים דיגיטליים שמחוברים לאינטרנט. הם מספקים נוחות לסוחרים שמבצעים פעולות רבות בזכות הנגישות שלהם. עם זאת, הם גם פגיעים יותר לפריצה. דוגמאות כוללות אפליקציות לנייד וארנקים מבוססי אינטרנט.

ארנקים קרים – אלה מספקים אפשרויות אחסון לא מקוונות. הם הדרך הבטוחה ביותר לאחסן ביטקוין מכיוון שהם אינם רגישים לניסיונות פריצה מקוונים. ארנקי חומרה (כמו Ledger או Trezor) או אפילו ארנק נייר (שם המפתחות הפרטיים שלכם מודפסים על נייר) הם אפשרויות פופולריות לארנק קר.

התמודדות עם בירוקרטיה

המרה למטבע רגיל – המרת ביטקוין למטבע פיאט (כמו שקל, דולר, אירו וכו') ולהיפך כרוכה בהתנהלות מול בנקים. חשוב להיות מודעים לכך שחלק מהבנקים עדיין מהססים לגבי עסקאות במטבעות קריפטו. זה יכול להוביל לעיכובים או אפילו להקפאת עסקאות. בדקו את מדיניות הבנק שלכם לפני ביצוע המרה.

ציות לרגולציה – בעת רישום בבורסות קריפטו או בהתמודדות עם עסקאות גדולות, סביר להניח שתצטרכו להשלים תהליכי אימות זהות בהתאם לתקנות.

חשיבות המחקר

לפני רכישת ביטקוין, מחקר יסודי הוא חיוני. הבינו את מגמות השוק, את הטכנולוגיה מאחורי ביטקוין ואת הגורמים הכלכליים המשפיעים על מחירו. שווקי מטבעות קריפטו יכולים להיות תנודתיים ביותר, והבנה מוצקה יכולה לסייע בהפחתת סיכונים הקשורים לתנודות מחירים. כמו כן, ודאו שאתם מיישמים שיטות עבודה מומלצות לאבטחה כדי להגן על ההשקעות שלכם.

ביטקוין

טופס קנייה או מכירת מטבעות דיגיטליים

מאמרים מומלצים

לקוחות ממליצים

רוצים לקנות או למכור מטבעות דיגיטלים? 
צרו קשר בטופס

טופס קנייה או מכירת מטבעות דיגיטליים

לאחר השארת הפרטים, נציגנו יצרו אתכם קשר לאישור והשלמת הפעולה

כתבות בנושא מטבעות דיגיטליים

פיננסי

אז מה המחיר? הצצה לעולם המרתק של ביטוח החיים

עלויות ביטוח חיים יכולות להשתנות בהתאם לגורמים שונים כגון גיל, בריאות, סכום הכיסוי וסוג הפוליסה. בדרך כלל, ככל שאתה צעיר יותר ובריא יותר, הפרמיות שלך יהיו נמוכות יותר. סכום הכיסוי שתבחר ישפיע גם על העלות, כאשר סכומי כיסוי גבוהים יותר יביאו לפרמיות גבוהות יותר.

המשך קריאה >>

מחשבון מטבעות דיגיטליים

מטבעות שיעשו כפול בשנת 2021

אנחנו זמינים גם בוואטסאפ!